Houtgerijpte Sangiovese. Maakt de wijn bijzonder smaakvol en in balans. Complex aan de neus met tonen van rijpe, vlezige rode vruchten, kersen, rode bessen en Marasca kersen en bloemrijke tonen van viool en anjer en pittige tonen van vanille, kaneel en tabak. Past erg mooi bij pikante kipgerechten.
Druivenras: Sangiovese
Leeftijd wijnstokken: gemiddeld 10 jaar
Oogstmethode: met de hand geoogste druiven in kleine kratten
Bodem: zand / leem
Vinificatie: Selectie van de druiven tijdens de oogst en op een triltafel en een sorteertafel op het wijndomein. Thermo-gecontroleerde fermentatie in roestvrij staal met een lange maceratie periode van meer dan twintig dagen en “pigeage” (onderdompelen van de “hoed”)
Rijping op vat: deze wijn blijft voor 12 tot 16 maanden in hergebruikte Franse eiken vaten van 225 liter
Rijping op fles: 12 maanden in de fles
Alcohol percentage: 14% - 15%
Schenktemperatuur: 20-22°C
Proefnotities
Robijnrood met granaatrode tinten. Complex aan de neus met tonen van rijpe, vlezige rode vruchten, kersen, rode bessen en Marasca kersen en bloemrijke tonen van viool en anjer en pittige tonen van vanille, kaneel en tabak. Evenwichtig in de mond, maar ook intens, aanhoudend en vlezig; goede structuur en elegantie.
Wijn-spijs combinaties
Hoofdgerecht: Duivelse kip